תביעות נזקי גוף

תביעות נזקי גוף נגד גופים רפואייםנזקי גוף הם אחד התחומים המורכבים בתחום המשפטי. הם כוללים בתוכם אספקט רפואי-פיזי, אספקט נפשי (שנגרם כתוצאה מהלקות או מהתאונה) וכן היבט כלכלי ארוך טווח הנגרם מהוצאות מידיות בעקבות תאונה או פגיעה. כמו כן, קיימות הוצאות נוספות כמו שיקום, יש לבצע התאמה של הסביבה לצרכים מיוחדים, הוצאות הטיפול נמשכות לעיתים לאורך כל החיים, וקיימת גם עוגמת נפש של הנפגע ו/או של משפחתו.

מקרים נפוצים לתביעות נזקי גוף

נזקי גוף יכולים להיות מולדים או להיווצר כתוצאה מאירוע חיים מצער, החל ברשלנות של גורם רפואי מטפל, דרך תאונה בעבודה או תאונת דרכים וכלה במחלה שנגרמה כתוצאה מתנאים סביבתיים. המקרים הנפוצים של תביעות נזקי גוף הם:

  • תאונת דרכים – בה הנפגע יכול להיות נהג או נוסע ברכב ואף הולך רגל.
  • תאונת עבודה – פגיעה שהתרחשה במקום העבודה עצמו, בדרך למקום העבודה או אף באירוע שקשור לעבודה או בפגישה לצורך עבודה.
  • רשלנות רפואית – שיכולה להיגרם בעת ההריון והלידה או מאוחר יותר במהלך החיים, בעת ביצוע פרוצדורה רפואית (או עקב אי ביצועה, בתנאי שהייתה נדרשת).

תהליך הגשת תביעה באמצעות עו"ד העוסק בנזקי גוף

תביעה בתחום נזקי גוף בכלל או בשל רשלנות רפואית בפרט הינה תהליך יומיומי שמבצעים עורכי דין בתחום הנזיקין. לאחר בחינת המקרה הנדון וסקירה של המסמכים הרפואיים ניתן להעריך מה סיכוי התביעה, ולבנות את תיק התביעה בצורה המקשרת חד משמעית בין מהות הפגיעה לבין הנזק שנגרם לטווח קצר וארוך. בנוסף, ניתן להעריך במונחים כספיים את ההוצאות הצפויות לטיפול עתידי ואת הסכום בו הפוגע נדרש לפצות את הנפגע או את בני משפחתו על הכאב ועל עוגמת הנפש שנגרמו כתוצאה מהפגיעה.

אף על פי שלחלק מתביעות נזקי הגוף ישנה תקופת התיישנות ארוכה במיוחד, במיוחד לאלו הקשורות לקטינים שנפגעו החל מתהליך ההריון בבטן אמם וכלה בתאונות שונות, מומלץ לא לחכות עם תביעות נזקי גוף, ולפנות במהירות לעורך דין המתמחה בתחום זה. לזמן בו התביעה מוגשת לאחר הפגיעה יש משמעות רבה מבחינת הזכאות לפיצוי ומבחינת סכום הפיצוי הנפסק, ועורך דין מומחה בתחום הנזיקין ידע מתי הזמן הנכון להגשת התביעה – לאחר שמידת הנזק הזמני והקבוע ברורה יותר.