תביעות רשלנות רפואית

רוצה להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית?

כל מה שצריך לדעת כדי להגיש תביעת רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית כנגד הרופא המטפלהמושג "רשלנות רפואית" מתייחס לשירותים רפואיים המתבצעים תוך סטייה מהקפדנות הזהירה הנדרשת במצבים אלו לעיתים במחיר של גרימת נזק בלתי הפיך עבור המטופל. אלפי תיקים של רשלנות רפואית מוגשים ונידונים כל שנה בבתי המשפט. רשלנות רפואית ודיני נזיקין נחשבים לתביעות המטופלות במסגרת הדין האזרחי, אבל הדגש צריך להיות מבחינת הציבור הרחב על עבודת ההכנה לקראת תביעה שכזו. תביעות מסוג זה מצריכות לעתים השגת מאות מסמכים, רישומים ותעודות. על מנת לקבל פיצוי כספי תוך פרק זמן סביר יש צורך בהכנה מוקדמת וקפדנית.

באמצעות פניה מוקדמת ככל הניתן לעורך דין הבקיא בדיני נזיקין ורשלנות רפואית ניתן לחסוך זמן יקר ועוגמת נפש רבה. למען האמת לא אפשרי עבור אדם פרטי לייצג את עצמו בתיק רשלנות רפואית. העניין מצריך עו"ד הבקיא בדיני נזיקין ומסוגל לייצג את הלקוח בצורה מקצועית ואובייקטיבית ככל הניתן. על עורך הדין להיות מצוי בפסקי הדין הרלוונטיים, בתקדימים המשפטיים וכן עליו לקשר בין התובע לרופא משפטי שיסייע בכתיבת חוות הדעת הרפואית. גובה הפיצוי מושפע ישירות מהידע והניסיון המקצועי של עורך הדין. לכל עורך דין רמת מקצועיות שונה ולכך יש השפעה על מידת ההצלחה.

טיפים לניהול תביעות רשלנות רפואית מוצלחות

טיפים נוספים שעשויים לעזור להצלחת תביעות רשלנות רפואית:

  1. השקיעו מחשבה ומשאבים בבדיקה לבירור מיהו הגורם האחראי לרשלנות שאותו עליכם לתבוע. לעיתים התביעות מוגשות מול הגורם הלא נכון ולכן אינן מצליחות. לפעמים ישנם מקרים מורכבים המערבים מספר רופאים ממוסדות שונים. יש להבדיל למשל בין תביעה של רופא משפחה, לבין תביעה של מרפאה או בית חולים.
  2. כדאי לנצל את חוק זכויות החולה – חוק זכויות החולה מאפשר לכם לדרוש לקבל לידכם עותק של התיק הרפואי. מסמכים רפואיים אלו שייכים לכם על פי חוק, ולכן באפשרותכם לדרוש מהמוסד הרפואי בו טופלתם לקבלו. נצלו זכות זו על מנת לחלץ מידע רלוונטי מהתיק הרפואי. מידע זה יכול לשמש אתכם רבות בעת ניסוח כתב התביעה. כדאי לדעת גם כי עורכי דין המתמחים בדיני רשלנות רפואית מורגלים בפניות למוסדות רפואיים ויוכלו לפנות בשימכם.
  3. עלויות – תביעות רשלנות רפואית נחשבות ליקרות יחסית וזאת בעיקר בגלל הצורך בקבלת חוות דעת רפואית שלכשעצמה עשויה להגיע לעשרות אלפי דולרים. לכן מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין גם לגבי העלויות עוד בשלב הראשוני לפני שיוצאים לדרך. עליכם לדעת שתוכלו לעמוד בעלויות וכן לדעת להעריך את סיכויי ההצלחה. עליכם לקחת בחשבון גם מצב שבו לא תקבלו בסופו של דבר את הפיצוי. יש לקחת בחשבון גם את גובה הפיצויים האפשריים, המורכבים מפרמטרים כגון סוג של הפציעה, גיל, כושר עבודה, מצב משפחתי וכדומה.

הזכות לעמוד על המגיע לנו גם במצבים לא נעימים הנובעים מרשלנות רפואית וודאי ברורה לרובנו. יחד עם זאת, בהחלט צריך לקחת בחשבון יכולת מימון של תביעה בסדר גודל כזה ולא פחות חשוב מכך הוא הצורך למצוא עורך דין המצוי ומנוסה היטב בסוג התביעה אותה אתם מבקשים להגיש.