מידע ומאמרים - רשלנות רפואית

ברוכים הבאים, באתר מידע אינפורמטיבי לטובת המתעניינים בתביעות רשלנות רפואית. מקווים שתפיקו תועלת מהמאמרים המתפרסמים כאן.

תביעות נזקי גוף

נזקי גוף הם אחד התחומים המורכבים בתחום המשפטי. הם כוללים בתוכם אספקט רפואי-פיזי, אספקט נפשי וכן היבט כלכלי ארוך טווח הנגרם מהוצאות מידיות בעקבות תאונה או פגיעה.

Read More

תביעות רשלנות רפואית

המושג "רשלנות רפואית" מתייחס לשירותים רפואיים המתבצעים תוך סטייה מהקפדנות הזהירה הנדרשת במצבים אלו לעיתים במחיר של גרימת נזק בלתי הפיך עבור המטופל.

Read More

רשלנות רפואית בהריון

תהליך ההריון והלידה הם חוויה מרגשת בעלת השלכות רבות לחייהם של האם ושל התינוק הנולד. שגיאות של הצוות המאבחן את האם ואת הולד עשויות להשפיע על מהלך החיים של שניהם לאורך עשרות שנים.

Read More

רשלנות רפואית משמעה סטייה מרמת הזהירות הסבירה במהלך מתן שירותים רפואיים – במקרים בהם הסטייה גרמה נזק למטופל, שאלמלא סטייה זו לא היה נגרם. כאשר טיפול רפואי חורג מהסטנדרטים המקובלים בשירותי הבריאות (כלומר עומד בניגוד לספרות המקצועית, לנוהג המקובל או להנחיות המקצועיות) – או אז קיים חשד לרשלנות רפואית.

רוב מקרי הרשלנות הרפואית בישראל, אם בוחנים את כמות התביעות, מוגשים בשל פעולות שבוצעו (או לא בוצעו) במהלך הריון ולידה. חלק משמעותי נוסף מתביעות הרשלנות עוסקות ברשלנות רפואית בזמן ניתוח – אלו הם אותם מקרים (חריגים) בהם הניתוח הוביל בשגגה לגרימת נזקים גופניים קשים, נזקים שהובילו במקרים מסוימים לנכות ובמקרים בודדים אף למוות.

איך זה עובד?

ההגדרה לרשלנות רפואית הינה פשוטה וברורה. על מנת להצליח בתביעה מסוג זה ולקבל פיצויים, על התובע להוכיח א. שנגרם לו נזק חמור כתוצאה מהטיפול שקיבל שפגע משמעותית באיכות חייו. ב. עליו להוכיח כי הגורם המטפל, בד"כ רופא זה או אחר, התרשל בביצוע תפקידו –למשל: נמנע מביצוע בדיקה רפואית הכרחית, הורה על נטילת תרופה לא מתאימה, טעה בצורה לא סבירה במהלך כריתת איבר, ועוד.

הוכחת רשלנותו של הרופא או של הצוות הרפואי יכולה להיות החלק הקל בתביעה. פעמים רבות החלק הקשה יותר מצוי בהוכחת קיומו של קשר ישיר בין הפעולות הרפואיות שננקטו (או לא ננקטו) על ידי הצוות המטפל – ובין מצבו של המטופל.

פנייה לעורך דין רשלנות רפואיתפנייה לעורך דין רשלנות רפואית

מקרי רשלנות רפואית לרוב הינם סבוכים והאפשרות להוכחת קשר ישיר בין הפעולה הרפואית לבין הנזק שנגרם אינה קלה או פשוטה – ולכן כשמתחילים לחשוב ברצינות על הגשת תביעה בגין רשלנות כנגד גורמים רפואיים מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. סיכויי הזכייה משתפרים משמעותית כשלצדכם ניצב עו"ד רשלנות רפואית בעל ניסיון רב שנים. עורך הדין ילווה אתכם צעד אחר צעד, יסייע באיסוף כל החומר הדרוש לתביעה, וייצג אתכם בבית המשפט בצורה מקצועית.

בתחום תביעות הרשלנות הרפואית ידועים בארץ הצלחות רבות של תובעים שזכו בפיצויים גבוהים בגין העוול הנגרם להם והפגיעה באיכות חייהם. כאמור, בכדי לשפר משמעותית את סיכויי הזכייה רצוי למצוא עורך דין המתמחה בדיני נזיקין ורשלנות רפואית אשר ברשותו ניסיון מוכח בייצוג מוצלח של לקוחות אשר תבעו – ואכן קיבלו פיצויים.

יציאה למהלך של תביעת רשלנות רפואית מצריך אורך רוח והרבה סבלנות. הקושי להגיע למסקנות חד משמעיות ולהוכיח את כל אשר יש להוכיח מעל לכל ספק – כל זה עלול להאריך את הדרך. שוב, לבחירה מוצלחת של עורך דין יש משקל גם לגבי אורכו של תהליך התביעה, שכן לעורך דין מקצועי ומיומן יש הידע הדרוש לצורך זירוז תהליכים שונים ועקיפת הביורוקרטיה המיותרת הנוטה לעכב לא פעם את התהליך. בהצלחה לכם ובשורות טובות.